Rexík


Rexík je typický vesnický "záplotový hudrovač". V minulosti se asi stalo něco, co způsobilo, že mu trvá, než k člověku získá důvěru.

Rexík je asi devítiletý pes. Prošel několika "rukama", než se dostal k nám. Je to takový kompaktní vesnický psík. Nevíme, co se mu v minulosti stalo, ale trvá mu, než získá k člověku důvěru natolik, aby kolem něj začal vesele hopsat, radostně vítat a dělat šaškárničky. Zpočátku hudruje, ale my už jsme si po nějaké době jeho pobytu v útulku udělali trochu obrázek - má rád svoje jistoty. Lidi, které zná, prostředí, které zná a nenáročné aktivity. Proto třeba s cizími nejdřív nechce ven a urputně na ně štěká. Pozitivní přístup a přístup bez trestů nebo nátlaku u něj způsobuje záchvaty štěstí :) Hůře snáší manipulaci při ošetřování.
Ideální pro něj bude takový nový domov, kde bude moci být na zahradě. Hrozně se mu líbí chodit kolem plotu, mapovat území a pak důležitě ležet ve stínu pod stromem. Pokud má svůj kotec, je to jeho výsostné území. V kotci rád odpočívá, i když mu ho necháte otevřený.
Rexíka nedoporučujeme k malým dětem - často se malých dětí a jejich nevypočitatelných pohybů a zvuků leká a tak hudruje.
Našel domov :)
 
 

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

84016

Datum (rok) narození:

1.6.2011

Velikost:

Malá

Poznámka ke stavu:
kastrovaný