Byznys jako víno.

Nenechte se zmást titulkem. Nejedná se o žádného pěstitele vinné révy, ale o množitele malých plemen psů. A že jich bylo jak těch kuliček na vinici! Pojďme si povědět jejich příběh.

Začátkem dubna 2024 byli úřady a příslušnými orgány odebráni psi z velkomnožírny. Kvůli citlivosti této kauzy a práci policie nemůžeme sdělit podrobnosti. Vzhledem k jejich obrovskému množství byli pejsci rozmístěni do útulků po celé České republice. U nás v útulku jich je prozatím sedm. Tři samci a čtyři feny. Čenda, Béďa, Pepek Fanča, Anča, Janča a Fína. Bohužel se ale tento počet brzy zvýší, jelikož je mezi nimi i vysocebřezí fenka.

Jaký je stav zvířat

Bohužel odpovídá tomu, že psi byli chováni v ohromném množství a na relativně malém prostoru pro jejich kvalitní život a zdravý vývoj. Ani jeden z pejsků není příliš navyklý na kontakt a spolupráci s člověkem. Někteří se vyloženě bojí. Neznají skoro nic, jen život ve větší skupině, kde bylo potřeba si své místo vydobýt. S tím souvisí i jejich zdravotní stav. Mladší pejsci jsou hubenější a psychicky „uťápnutější”. Starší psi mají v katastrofálním stavu zuby a drápy. Nejeden pes má i zánět kůže způsobený životem ve výkalech a moči.

Dvě štěňata jsme museli po příjmu do útulku nechat hospitalizovat kvůli apatii a dehydrataci. Pejskům také vyšly pozitivní testy na giardie. Nyní podstupují léčbu. Podle nejčerstvějších zpráv z veteriny je jedna z fenek březí. Očekáváme tedy, že se brzy naše smečka minipsů ještě rozroste.

Jak můžete pomoct

Určitě nám pomůže každá koruna. Náklady na péči o tyto pejsky se totiž prozatím vyšplhaly na 27 tisíc. Informace, jak přispět do balíčku péče o naše svěřence,, najdete tady. Případně můžete naskenovat QR kód, který najdete v galerii a rovnou nám nějakou kačku poslat. 

Podle nejnovějších informací se majitelka se psů dobrovolně vzdala. Až se dají do kupy po fyzické i psychické stránce, začneme jim hledat nové domovy.

Sledujte nás. Možná mezi chlupatými trpaslíky bude i váš parťák.